На позив Научно технолошког парка Републике Српске, Никола Радосављевић, асистент Факултета техничких наука у Чачку и члан пројектног тима Иновационог инкубатора Факултета техничких наука у Чачку, учествовао је на стартап кампу „CampUp“ у својству предавача и ментора стартап тимовима.
Током пет дана трајања стартап кампа, учесници су имали прилике да развију своју иновативну идеју кроз активности валидације проблема и решења проблема употребом problem-solution fit и lean методологије развоја идеје, разраде MVP, дефинишу пословни модел и модел зараде, и припреме се за финални pitch пред стручном комисијом. Никола Радосављевић је, поред вишедневног менторисања и припреме стартап тимова, имао прилику да са учесницима подели своја знања и стечено искуство кроз инспиративну радионицу под називом „Како стартап зарађује – модели зараде и финансирања стартапа“.
Преко 50 младих предузетника, студената и средњошколаца је имало прилике да унапреди своја знања и вештине кроз интезиван петодневни програм стартап кампа, првог организованог од стране Научно-технолошког парка Републике Српске у Бања Луци. Поред Николе Радосављевића, групу ментора су чинили: Кристина Ресимић и Стефан Урошевић као представници Научно технолошког парка Чачак, Наташа Ћирић као представник Електротехничког факултета у Београду и представници организације Смион из Загреба - Филип Стипанчић и Миро Хегедић.
Стартап камп CampUp је послужио и као одлична прилика за умрежавање и размену искустава између Иновационог инкубатора Факултета техничких наука у Чачку и Научно-технолошког парка Републике Српске, где су, кроз низ радних састанака и обиласка Кампуса Универзитета у Бањој Луци у којем су смештене просторије Научно-технолошког парка Републике Српске, договорени даљи кораци будуће сарадње.